Gdańska grupa pop-rockowa utworzona przez Sławomira Łosowskiego – kbrd., lidera zespołu Akcenty, który w 1975 r. zaprosił do współpracy perkusistę tego zespołu Jana Plutę oraz Grzegorza Skawińskiego – g., voc., i Waldemara Tkaczyka – bg. (muzyków zespołu Horoskop). W 1976 r. zadebiutowała w koncercie Bałtyckie forum muzyczne zorganizowanym przez Rozgłośnię Polskiego Radia w Gdańsku. W 1983 r. miejsce Jana Pluty zajął Jerzy Piotrowski, który współpracował z zespołem do 1987 r. Od tamtej pory występowała bez perkusisty (z wyjątkiem koncertu z okazji 15-lecia zespołu w 1991 r. i rok później podczas ostatniej trasy koncertowej, kiedy to na perkusji grał syn lidera, Tomasz Łosowski. Brała udział w wielu prestiżowych imprezach rockowych i festiwalach, m.in. w latach 1976–1977 w Pop Session, w 1978 r. w Muzyce Młodej Generacji i Festiwalu Interwizji w Sopocie, w 1979 r. w Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu, w 1980 r. w Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie i Rockowisku w Łodzi. W 1981 r. trafiła na listę promocyjną Polskiej Agencji Artystycznej „Pagart”.
Koncertowała i nagrywała za granicą, m.in. w Szwecji, Holandii, NRD, Danii, Czechosłowacji, RFN, Maroku, Bułgarii, ZSRR, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i na Węgrzech oraz kilkakrotnie w ośrodkach polonijnych USA i Kanady. Dokonała wspólnych nagrań z
Marylą Rodowicz (Przytul mnie),
Hanną Banaszak (Sen o wodzie) oraz brytyjską wokalistką Tracey Ackerman. Piosenki zespołu (i grupy Siekiera) są ilustracją muzyczną filmu pt. ... Jestem przeciw (reż. Andrzej Trzos-Rastawiecki). LP Królowie życia, Nowy rozdział, Kombi 4, The Best of Kombi – Live otrzymały tytuły złotej płyty. Teledysk do piosenki Black and White (reż. Juliusz Machulski) zdobył tytuł teledysku roku 1985.
Jest bohaterem hasła w telewizyjnej wersji Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej (odcinek 34 w reżyserii Ryszarda Wolańskiego). Zrealizowała wiele recitali telewizyjnych, m.in.: Salon piękności, Arlekin na szczudłach, Przeboje Kombi, 10 lat Kombi, Bez próby – Kombi, Królowie życia i Kombi 15 lat. Rozwiązała się 21 marca 1992 r.
Jest laureatem:
— nagrody publiczności na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’84 za piosenkę Słodkiego, miłego życia,
— Nagrody Artystycznej Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego za całokształt działalności estradowej i twórczy rozwój polskiej muzyki rozrywkowej[1].